Pressure Protection Valve VLV00070 / AIRman B2400-B81
Commonly found on Vanguard Trailers, mounted to the side of the air tank.  Closes at 70psi, opens at 75psi.  3/8″ NPT Female thread ports opposed to each other.
ILoca Services is an authorized Vanguard CIMC Trailer Dealer.
32 in stock